-10% ZNIŻKI na wszystkie produkty. Kod rabatowy: CBDLOVE *Zdrowie jest najważniejsze*

Produkcja CBD

Produkty naszej firmy wytwarzane są z konopi siewnej (cannabis sativa) pochodzącej z organicznych upraw.  Są to uprawy, które opierają się na stosowaniu metod najlepszych dla środowiska, utrzymaniu wysokiego poziomu bioróżnorodności oraz ochronie bogactw naturalnych. Konopie używane do wytwarzania naszych produktów nie są sztucznie nawożone!

Nasz ekstrakt z konopi siewnej z naturalnie występującymi fitokannabinoidami wolny jest od pestycydów, herbicydów, GMO, metali ciężkich, toksyn. Nie zawiera glutenu.

konopie siewne
maszyna do ekstrakcji co2
cannabis-2773112_1280
olej konopny

Ekstrakcja nadkrytyczna Co2

Stosujemy proces ekstrakcji nadkrytycznej CO2, aby stworzyć produkty konopne najwyższej jakości. Jest to najlepsza i najbardziej delikatna metoda ekstrakcji, w wyniku której uzyskuje się oleje bogate w kannabinoidy.

SFE (supercritical fluid extraction), czyli ekstrakcja płynem w stanie nadkrytycznym. Jest to forma uzyskiwania ekstraktów roślinnych, wolnych od szkodliwych dla naszego zdrowia chemikaliów i rozpuszczalników. Ten sposób wytwarzania produktu zapewnia najwyższą czystość uzyskanego wyciągu. Ekstrakcja CO2 jest nazywana zieloną chemii, ponieważ jej proces nie wpływa negatywnie na otaczające nas środowisko.

Stan nadkrytyczny – stan substancji, w którym temperatura i ciśnienie są większe od ciśnienia i temperatury jej punktu krytycznego. W punkcie krytycznym zanika różnica gęstości między fazą ciekłą a gazową danej substancji oraz napięcie powierzchniowe, więc w stanie nadkrytycznym nie istnieje granica między cieczą a gazem. Z definicji tego stanu wynika, że przez podniesienie ciśnienia nie można skroplić takiej substancji, tak jak jest to możliwe dla gazu (zwanego parą) poniżej temperatury krytycznej. Właściwości fizyczne substancji znajdujących się w tym stanie (gęstość, lepkość, współczynnik dyfuzji, przenikalność elektryczna) zależą od temperatury i ciśnienia w stopniu znacznie większym niż w stanie ciekłym, ale mniejszym niż w gazowym”

Obecnie ekstrakcja nadkrytyczna CO2 jest najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodą pozyskiwania olejów, które dzięki jej zastosowaniu zachowują pełne spektrum składników naturalnych, pozytywnie wpływających na nasze organizmy.

 

Co zyskujemy dzięki zastosowaniu tej metody:

  • Produkty najwyższej jakości, których pozytywne właściwości nie są niszczone podczas procesu produkcji,

  • Produkcję bez użycia chemikaliów szkodliwych dla naszych organizmów,

  • Czysty i bezpieczny produkt,

  • Pozwala zachować całe spektrum cennych kannabinoidów, terpenów, flawonoidów i innych dodatkowych substancji znajdujących się w konopiach.

732x549_THUMBNAIL_CBD_Oil_For_Pain