12% discount with code AUTUMN >>> CHECK IT OUT<<< FREE SHIPPING for orders over 100 Euro

What’s CBG?

CBG (Cannabigerol) to nietoksyczny kannabinoid występujący w roślinach konopi. CBG jest nie kwasową formą kwasu kannabigolowego (CBGA), macierzystą cząsteczką, z której wytwarza się wiele innych kannabinoidów. Podobnie jak w przypadku wszystkich kannabinoidów, CBG jest hydrofobowym lipidem składającym się z 21-węglowego łańcucha przyłączonego do aromatycznego pierścienia węglowodorowego.

Jest prekursorem trzech głównych gałęzi kannabinoidów: kwasu tetrahydrokanabinolowego (THCA), kwasu kanabidiolowego (CBDA) i kwasu kanabenzoesowego (CBCA). CBG nie jest psychoaktywny, wywiera wpływ na receptor 5HT1, który wspomaga regulację uwalniania serotoniny oraz areno receptor, który kontroluje ekspresję adrenaliny i noradrenaliny w całym ośrodkowym układzie nerwowym.

Właściwości lecznicze CBG

Ból, lękCBG ma właściwości łagodzące ból, szczególnie ból neuropatyczny. CBG zmniejsza lęk i napięcie mięśni oraz działa przeciwdepresyjnie.

Zapalenia, problemy trawienne – wspomaga leczenie zapalnej choroby jelit, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy i choroby Leśniowskiego-Crohna.

MikroorganizmyCBG wykazały selektywną aktywność przeciwdrobnoustrojową przeciwko Mycobacterium.

Działanie naskórneCBG posiada właściwości nawilżające oraz aktywnie wspomaga leczenie chorób skóry.

Jaskra – wykazano, że CBG łagodzi ciśnienie wewnątrz gałkowe, co może być korzystne w leczeniu jaskry.

Działanie nauroprotekcyjne – wykazano, że CBG ma właściwości neuroprotekcyjne i może okazać się obiecujący w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Huntingtona i stwardnienie rozsiane.

Działanie antyseptyczneCBG ma właściwości antyseptyczne, a badania sugerują, że może być skuteczny w zwalczaniu superbakterii MRSA.

RakCBG wykazuje obiecujące właściwości dla potencjalnego leczenia szerokiego zakresu nowotworów, w tym raka sutka, wątroby, płuc, trzustki, skóry, jajnika, nerek, pęcherza i okrężnicy.